Вівторок, 19.01.2021, 23:58

Головна » 2020 » Грудень » 14 » 14 грудня - день вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС
14 грудня - день вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

«Малиновий дзвін»:

Ви чули, як плаче спустошена Прип'ять,

За скоєний гріх розіп'ята живцем,

Прип'ята до неба, щоб вічності випить,

Щоб вмити від бруду змарніле лице?

Регочуть іони малиновим дзвоном,

Вбиваючи блиск нерозкритих очей,

Ридає вночі божевільна мадонна,

Приймаючи з лона холодних дітей

В бездонність ночей.

І тихо ступає життя у полин,

І лине Чорнобильський дзвін.

А. Багряна

Цього дня в України традиційно відзначається річниця з Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – людей, котрі ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію XX століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.

Це пам’ятна дата була затверджена Указом Президента України 10 листопада 2006 року. Саме 14 грудня було офіційно повідомлення про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результати вибуху четвертого енергоблоку ЧАЕС.

У ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи , що увійшла в число найбільших катастроф техногенного характеру в історії людства, брали участь люди найрізноманітніших спеціальностей - пожежники, військовослужбовці , енергетики-атомники, інженери-конструктори, будівельники, прості робітники і селяни, в екстреному порядку мобілізовані керівництвом держави на усунення наслідків аварії. Цим людям (їх, за найскромнішими підрахунками, було не менш 90 тисяч чоловік) довелося гасити пожежу після вибуху, виконувати роботи з дезактивації приміщень і проммайданчика станції та забруднених територій навколо неї, проектувати і будувати об’єкт «Укриття», готувати і здійснювати після аварійний пуск блоків ЧАЕС.

Прилуцький Володимир Іванович, завідуючий заочного відділення має статус ліквідатора наслідків Чорнобильської АЕС.  У далекому  1986 році  він обіймав посаду начальника зведеної автоколони Одеської області.  Основна задача була у будівництві дороги від станції до вахтового селища Зелений Мис ( знаходилося за межами Зони відчуження (80 км) де мешкав персонал станції з метою зменшити вплив радіації на людей).  Володимир Іванович відповідав за роботу з особистим складом (водіями), технічним забезпеченням транспорту, розселенням підлеглих, видачею засобів індивідуального захисту. Ця робота була дуже небезпечна,але її треба було виконувати.

У 2012 році вийшла із друку книга «Их помнит мир спасенный» (Измаил) під авторством Комаринської Л.І. та Лавкіна Ф.Ф. де зібрана інформація по ліквідаторам.

Вшановуючи учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих героїв і віддаємо данину пошани всім ліквідаторам аварії, які, рятуючи українців, а також народи інших країн від ядерної небезпеки, жертвували найдорожчим – своїм здоров’ям і життям. Низький Вам уклін за мужність і героїзм та силу духу, проявлені при подоланні наслідків ядерної аварії. Вічна пам'ять і шана тим, чиє життя обірвав смертоносний атом!

В.о. заступника директора з ВР    Донцова О.М.

​​​​​​

Переглядів: 113 | Додав: | Рейтинг: 5.0/3