Неділя, 17.01.2021, 18:02
Вітаю Вас Гість | RSS

     Ізмаїльський агротехнічний коледж

Меню сайту
ІАТК

Актуально

Інноваційні методики викладання у вищій школі:

новітнє в європейській та світовій практиці

   Під такою назвою у грудні 2018 року пройшли курси підвищення кваліфікації для викладачів Ізмаїльських ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації, які проходили на базі технікуму механізації і електрифікації сільського господарства. 24 викладачі ІТМЕСГ, ІТЕП, медучилища прослухали курс, відвідали теоретичні і практичні заняття, які проводив викладач, кандидат історичних наук, доцент кафедри філософії Полтавського університету економіки і торгівлі, Нестуля Світлана Іванівна. На заняттях викладачі працювали за програмою:

1. Компетентнісний підхід у підготовці сучасного фахівця.

2. Тренінгові технології та техніки в роботі викладача.

3. Методики та техніки активізації пізнавальної діяльності.

4. Сучасні підходи до методики викладання дисциплін у вищій школі.

5. Дистанційні технології у навчальній діяльності.

   У теплій дружній обстановці викладачі працювали індивідуально, у командах, колективно. Обговорювались різні види занять, форми їх проведення, проблеми, пов’язані з дисципліною та мотивацією студентів.

   Під час занять тренер Світлана Іванівна застосовувала різні форми і методи роботи: тренувальні вправи, інтерактивні завдання тощо. Були розглянуті і пророботані такі методики викладання, як: «Квітка Лотоса», «поЇдання Слона», «ОРІП». Щоб учасники курсів якнайкраще засвоїли особливості методик викладання, вміння широко, критично і креативно мислити, а ефективна комунікація та оперативність стали у навчальному процесі звичним явищем, тренер підготувала багато візуалізацій і кейсів.

   Усі учасники із задоволенням виконували різноманітні завдання і тести, що давали можливість подивитися на себе з боку, виявити свої слабкі сторони, зрозуміти, як тебе сприймають колеги оцінити переваги командної роботи.

     Цікава інформація, навички та позитивна співпрація обєднали учасників тренінгу в спільній роботі із пошуку ефективної стратегії досягення успішного результату.

   Теорія без практики мертва, - зазначила світлана Іванівна, - а практика без теорії – сліпа. Тому саме такий жвавий обмін досвідом збагачує і розвиває систему навчальної діяльності педагогів і процесу навчання в цілому, підтримуючи її і піднімаючи на вищий рівень.

   Загалом всі учасники курсів підвищення кваліфікації були одностайні в тому, що подібні заняття потрібні й корисні, бо час не стоїть на місці, змінюються правила в сучасній освіті. А оскільки навчатися ніколи не пізно, то проводити такі заходи треба частіше.

    Після закінчення тренінгу всі учасники отримали відповідні свідоцтва.

Завідувач навчально-методичним кабінетом ІТМЕСГ

Вельчева Катерина Михайлівна

 

 

 

ОСВІТА ДЛЯ ДЕМОКРАТИЧНОГО ГРОМАДЯНСТВА ТА ОСВІТА З ПРАВ ЛЮДИНИ

   13 листопада 2018 року в рамках швейцарсько-українського освітянського проекту DOCCU у Ізмаїльському технікумі механізації і електрифікації сільського господарства відбувся семінар-тренінг на тему: «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» для викладачів технікуму. DOCCU - проект, який реалізується в Україні в рамках Швейцарської стратегії співробітництва для України на 2013-2018 роки. Головна мета проекту – підтримка сталого розвитку громадянського суспільства за допомогою поширення знань про освіту для демократичного громадянства та освіту з прав людини.

   Семінар розпочав директор технікуму Чолак Марк Іванович, який підтримує інновації в освіті, а «новій українській школі – школі нової демократії» як ніколи потрібні педагоги з новим підходом до учнів, студентства, і навчально-виховного процесу в цілому.

 

   Регіональний майстер-тренер швейцарсько-українського проекту DOCCU, викладач Балтського педагогічного училища Кифоренко Тетяна Тимофіївна дуже чітко окреслила стратегічні перспективи проекту, показала багато методик щодо згуртування студентського колективу, розвитку колективізму, виховання довіри, взаємоповаги і взаємодопомоги. На семінарі були присутні класні керівники навчальних груп, викладачі. Вони мали змогу згадати свої студентські роки і побувати в ролі студентів, дружньо працювали в командах, постійно переміщаючись з однієї в іншу. Хоч вони давно знайомі, спочатку були трохи скованими, а наприкінці заняття, яке тривало 3 години, повністю стали однією командою. Хоч деякі з них прийшли на семінар скептично налаштовані, але ж пішли повністю впевненими, що час не минув дарма. Більшість згодні з тим, що дані методики потрібно вживати у навчально-виховний процес. Освіта для розвитку демократії в Україні є комплексним напрямом державно-громадської діяльності, спрямованим на реалізацію впродовж життя людини широкого спектра підходів, програм, ініціатив, серед яких основне місце займають Освіта для демократичного громадянства та Освіта з прав людини.

   Дякуємо майстер-тренеру Кифоренко Тетяні Тимофіївні за цікавий досвід, який вона передає своїм колегам і намагається вселити віру у верховенство демократичних принципів, прав людини та основоположних свобод!

Завідувач навчально-методичним кабінетом ІТМЕСГ

Вельчева Катерина Михайлівна

 

 

 

«ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ

НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ»

   З такою назвою стартувала ІІ обласна науково-методична конференція, яка проходила на базі Одеського автомобільно-дорожнього коледжу ОНПУ 19 жовтня 2018 року.

   Мета конференції: інноваційні та альтернативні методи навчання в сучасних умовах, обмін досвідом методистів та викладачів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації.

   З привітальним словом виступив директор Одеського автомобільно-дорожнього коледжу ОАДК ОНПУ Мироненко С.В., в якому наголосив на важливості педагогічної і методичної роботи. «Студент – це той, який купує у викладача освітні послуги. Тому вони мають бути якісними». Його думка прослідковувалася протягом всієї конференції.

   Викладачі і методисти приймали участь в обговоренні тем: «Зворотній зв'язок в освітньому процесі», «Новаторська діяльність викладачів як фактор підвищення якості знань студентів», «Підготовка викладача до занять як фактор впливу на якість знань студентів», «Доцільність використання мобільних телефонів для підвищення якості знань студентів», «Підсумки проведення ДПА у ВНЗ І-ІІ р.а. у 2018 році», «Освітні тренди! Просто! Зручно! Ефективно!», «Міжпредметні зв’язки як фактор впливу на світогляд студентів», «Проблеми виховання загальнолюдських цінностей в освітньому процесі», які були запропоновані викладачами Одеського автодорожнього коледжу та Одеського морехідного коледжу технічного флоту. Доповіді виступаючих були змістовні, повчальні та яскраві і всі супроводжувалися презентаціями. Було висвітлено багато нової інформації. Викладачам завжди є чому вчитись. Взагалі, ми повинні постійно навчатись, засвоювати нові технології навчання і не тільки засвоювати, а й впроваджувати їх в навчальний процес. Сьогодення вимагає від нас постійного підвищення свого професійного рівня. Зараз сучасним є он-лайн освіта – це різні он-лайн курси для вчителів, освітянські проекти «Тренінги для викладачів», «лабораторія Освітніх Змін», освітні платформи «Критичне мислення», «Звичка думати», платформа інноваційної освіти Ed Lab, вебінари, відеоуроки, різні навчальні програми по створенню слайдів, презентацій, кроссенсу та багато іншого.

   Після завершення конференції відбулося засідання обласної методичної комісії методистів, на якому обговорювалися питання ведення методичної роботи в навчальних закладах. Це і конкурси методичної роботи, і проведення олімпіад з дисциплін, і курси підвищення кваліфікації викладачів, і атестація педпрацівників. На засідання панувала ділова позитивна атмосфера. В результаті всі присутні отримали великий заряд на подальшу роботу.

   Висловлюємо щирі слова подяки голові обласної методичної комісії методистів Сочинській Оксані Павлівні, методисту Одеського автомобільно-дорожнього коледжу ОАДК ОНПУ Лозніковій Ларисі Петрівні за організацію і проведення заходу, доповідачам і гостям конференції.

Зав.навчально-методичним кабінетом ІТМЕСГ

Вельчева Катерина Михайлівна

 

 

 

 

Розширене засідання навчально-методичної комісії

з впровадження педагогічних інновацій

   Останнім часом важливим питанням в освіті стало підвищення інформаційно-комунікаційної компетентності педагогічних працівників в сучасних умовах розвитку та реформування освіти. Тому 7 листопада 2017 року у м. Харків на базі Коледжу переробної та харчової промисловості Харківського НТУСГ ім. Петра Василенка відбулося розширене засідання навчально-методичної комісії з впровадження педагогічних інновацій. Організатори зазначеного заходу стали ДУ «НМЦ «Агроосвіта», Департамент науки і освіти Харківської ОДА, Обласне методичне об’єднання Харківської області, Коледж переробної та харчової промисловості Харківського НТУСГ ім. Петра Василенка. Участь у засіданні взяли понад 50 представників коледжів та технікумів Харківської, Київської, Полтавської, Херсонської, Чернігівської та інших областей. Гостей щиро прийняли та радо вітали працівники коледжу на чолі із директором Лідією Скрипкою.

     На пленарному засіданні розкривалися ряд актуальних питань. Лідія Скрипка, директор коледжу, наголосила на важливості впровадження в навчальний процес інноваційних технологій. Ніна Лихогод, завідувач лабораторії педагогічних інновацій ДУ «НМЦ «Агроосвіта», акцентувала увагу на напрями діяльності та шляхи підвищення інформаційно-комунікаційної компетентності педагогічних працівників в сучасних умовах розвитку та реформування освіти. Ольга Бондаренко, заступник директора з навчальної роботи Коледжу переробної та харчової промисловості Харківського НТУСГ ім. Петра Василенка, доповіла на тему: "Інноваційні технології формування сучасного викладача. Проблеми. Завдання. Шляхи їх рішення".

     Валентина Матвієнко, методист Технолого-економічного коледжу Білоцерківського НАУ, член НМК, виступила із питанням "Формувння професійної компетентності викладачів в умовах закладу освіти. Як встигнути все або тайм менеджмент для педагога".

      Вікторія Дронь, голова циклової комісії Прилуцького агротехнічного коледжу, член НМК, розкрила тему: "Цифрові перетворення в освіті: особистий Upgrade викладача. Освітнє середовище засобами інструменту Google".

    Наталія Граборенко, методист ВСП "Новокаховський коледж Таврійського ДАТУ", член НМК, доповіла на тему: "Платформа Moodle для організації змішаного навчання та використання технологій дистанційного навчання у коледжі".

     Михайло Литвиненко, завідувач лабораторії Хомутецького ветеринарно-технологічного коледжу Полтавської ДАА, член НМК, розкрив тему "Підвищення ІК-компетентності педагога: стратегія розвитку освітнього закладу. Сайт як педагогічний органайзер викладача".

    Учасники також прийняли участь у обговоренні конкурсу «Педагогічні інновації». Вельчева Катерина, завідувач навчально-методичним кабінетом Ізмаїльського технікуму механізації і електрифікації сільського господарства, член НМК, підготувала доповідь на тему: «Конкурс «педагогічні інновації» як результата творчого пошуку педагога». Члени НМК відвідали чудовий ярмарок-продаж продуктів харчування, які власноруч виготовили студенти коледжу, психолого- педагогічний практикум, навчальні лабораторії коледжу.

     Заходи такого характеру – це той рушій, який стимулює навчальні заклади та педагогічних працівників, зокрема, рухатися в ногу із часом, не залишатися осторонь сучасних, інноваційних процесів, що відбуваються в освіті.

                                                                                                       

              Вельчева Катерина,

завідувач навчально-методичним

кабінетом ІТМЕСГ, член НМК

 

 

 

Засідання навчально-методичної комісії

ВНЗ І-ІІ р.а. з педагогічного досвіду

   5-6 жовтня 2016 року на базі  Кіцманського технікуму Подільського державного аграрно-технічного університету відбулося засідання навчально-методичної комісії вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації з педагогічного досвіду.       Засідання комісії  розпочала  Лихогод Ніна Григорівна, голова навчально-методичної комісії, завідувач лабораторії педагогічних інновацій ДУ "Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності ВНЗ "Агроосвіта" з вітальним словом до всіх присутніх. Далі члени комісії ознайомились з навчально-методичною базою, педагогічним та навчальними кабінетами, лабораторіями Кіцманського технікуму Подільського державного аграрно-технічного університету.

    Директор технікуму Філіпчук  Юрій Михайлович та заступник директора з навчальної роботи Козій Олег Володимирович розповіли гостям про історію технікуму, досягнення педагогічного колективу та видатних випускників  навчального закладу.

  Продовжила роботу комісії Лихогод Ніна Григорівна, яка виступила з доповіддю "Інноваційні педагогічні технології - тенденції розвитку сучасної освіти". 

 Жваве обговорення викликала доповідь Йосенка М.М., заступника директора з навчальної роботи Млинівського технолого-економічного коледжу та Опімах О.Г., завідувача навчально-методичним кабінетом Маловисторопського коледжу ім. П.С. Рибалка Сумського НАУ на тему:  "Нові підходи до організації та планування навчально-методичної роботи у навчальному закладі".

     Поділилася з присутніми досвідом роботи методист Новоушицького коледжу Саковська Л.А. Вона виступила з доповіддю "Перші кроки до педагогічної майстерності у навчальному закладі", в якій розповіла про співпрацю досвідчених викладачів  з колегами -початківцями.

      Не залишили нікого байдужим доповіді Литвиненко С.В., методиста Лубенського фінансово-економічного коледжу  Полтавського ДАА та Вельчевої К.М., завідувача навчально-методичним кабінетом Ізмаїльського технікуму механізації і електрифікації сільського господарства на тему: "Розвиток творчого потенціалу педагога в сучасному освітньому середовищі", в яких були надані рекомендації щодо покращення роботи з педагогами та демонстрація досягнень своїх педагогічних колективів.

   Далі досвідом роботи поділився завідувач навчально-методичним кабінетом Борщівського аграрного коледжу Поплета В.В.,  який розповів присутнім про використання хмарних технологій у роботі методичного кабінету навчального закладу.

      Про сайт  методичного кабінету як інформаційний банк педагогічних інновацій та знахідок  розповіла Зубар К.І, методист Сосницького  технікуму бухгалтерського обліку.

Завершила перший робочий день навчально-методичної комісії вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації з педагогічного досвіду Ольховик Т.О. - методист лабораторії педагогічних інновацій ДУ "НМЦ "Агроосвіта",  яка розповіла про конкурс "Педагогічні інновації",  як про  результат творчого пошуку педагога.

      6 жовтня згідно плану роботи комісії викладачі  Кіцманського технікуму провели відкриті заняття. 

Викладач  Петракович В. Ю.  провела відкриту ділову гру з дисципліни «Професійна орієнтація випускників ВНЗ на ринку праці» з студентами - випускниками групи  ОВ-41 відділення «Менеджменту та бухгалтерського обліку» на тему: «Співбесіда з роботодавцем щодо можливого працевлаштування. Техніка спілкування телефоном з роботодавцем».

   Дана тема є досить актуальною, так як основною метою здобуття освіти є отримання знань для майбутньої роботи. На заняття були запрошені гості:  О.Г. Філіпчук,  спеціаліст профорієнтації Кіцманського районного центру зайнятості, Н.І. Мельниченко,  начальник Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Кіцманському районі, І.В. Озарчук,  приватний підприємець.  Спеціалісти надали студентам консультативну допомогу про те, як діяти молодій людині у пошуках роботи, як вести себе при співбесіді  та як правильно провести телефонну розмову з майбутнім  роботодавцем.

   Під час заняття була розіграна ділова гра  щодо проходження усної співбесіди безпосередньо з роботодавцем та за допомогою телефону, а також влучно підібрані  рекламні відеоролики, які отримали схвальну оцінку колег, присутніх на заході.

     Викладач  Дрещан Л. М.  провела відкрите практичне  заняття  з елементами групової форми навчання з дисципліни «Внутрішні незаразні хвороби» на тему: «Показ тварин із хворобами органів дихання та надання лікувальної допомоги. Розгляд хвороб дихальної системи» з студентами групи В-32 відділення «Ветеринарна медицина».

   Студенти підготували мультимедійні  презентації по хворобах органів дихання. На занятті виявляли причини, обговорювали механізм розвитку хвороб по клінічним ознакам встановлювали діагноз, розробляли схему лікування та профілактику хвороб органів дихання. 

 Бінарне заняття з дисциплін "Українська мова" та "Комп'ютеризація сільськогосподарського виробництва" на тему: "Ділові папери. Протокол. Форматування  символів, абзаців, сторінок в середовищі  текстового процесора MS Word" провели  викладачі Томаш О.В. та Гуцуляк О. О.  зі студентами групи В-22 відділення «Ветеринарна медицина».

    Ділова  гра "Збори", на якій студенти провели імпровізовані збори студентської групи із порядком денним, доповідачами, виступаючими, веденням протоколу та голосуванням,  допомогла їм краще зрозуміти  принцип підготовки та проведення зборів, а головне правильність створення  протоколу та його оформлення.

    Самостійна робота студентів із текстовим процесором  MS Word  закріпила їхні знання з форматування тексту і покращила їх уміння  оформляти  протоколи.

  Заняття було унаочнене  мультимедійною презентацією, роздатковим матеріалом, що значно полегшувало сприйняття нової теми. Ігрова форма заняття сприяла  створенню хорошого психологічного клімату  в аудиторії  та взаєморозумінню між  викладачами та студентами, що в свою чергу сприяло досягненню поставленої  мети.

      Підсумовуючи заняття, студенти відмітили актуальність вмінь та навиків, які вони отримали.

Відкрите бінарне заняття, на якому я була присутня, було жвавим і цікавим. Всі студенти із задоволенням включались в роботу. Підсумок заняття був проведений за допомогою комп’ютеру, що дало можливість викладачам зробити висновки щодо засвоєння знань студентами.

     Викладач Стасюк С. В. провела відкрите заняття з української літератури в групі ТЗП – 11. Тема заняття  «Творчість і долі поетів П. Тичини, М. Рильського, В. Сосюри». Заняття проведено у вигляді літературної конференції.

    Мета літературної конференції – ознайомити студентів із життєвим і творчим шляхом П. Тичини, М. Рильського, В.Сосюри; викликати в них роздуми про народ, світ, націоналізм, рідну мову; виховувати потребу вдосконалювати свій духовний розвиток, національно – патріотичні почуття. 

    Під час обговорення проведених занять усі члени навчально-методичної комісії відзначили високий професійний рівень та педагогічну майстерність викладачів як загальноосвітніх,  так і спеціальних дисциплін Кіцманського технікуму. "Чітка послідовність у викладенні матеріалу, ефективне використання на заняттях інтерактивних методів навчання, технічних засобів,  -  це, на мою думку, сприяє свідомому засвоєнню студентами  вивченого матеріалу. На усіх проведених заняттях у тандемі "викладач-студент"  ми спостерігали  взаєморозуміння та співпрацю, " -  сказала на обговоренні голова навчально-методичної комісії, завідувач лабораторії педагогічних інновацій ДУ "Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності ВНЗ "Агроосвіта" Лихогод Ніна Григорівна.  

   Навчально-методична комісія завершила  роботу обговоренням  змін та доповнень до діючого Положення про конкурс "Педагогічні інновації", тематику і організацію проведення педагогічних семінарів з питань підвищення педагогічної майстерності викладачів на базі ДУ "НМЦ "Агроосвіта" у 2017 році,  а також підвела підсумки своєї роботи у Кіцманському технікуму Подільського державного аграрно-технічного університету.

   Робота навчально-методичної комісії у навчальних закладах  щодо вивчення і розповсюдження педагогічного досвіду має важливе значення як для педагогів приймаючої сторони, так і для  членів самої комісії. Всі виступи були об’ємними,  цікавими і мали практичне значення. Було б добре, якщо зо всіма матеріалами ознайомились викладачі інших навчальних  закладів.

 

Завідувач навчально-методичним кабінетом Ізмаїльського технікуму механізації і електрифікаціїх сільського господарства

Член навчально-методичної комісії 

Вельчева Катерина Михайлівна   

12.10.2016р.