В землі віки лежала мова

І врешті вибилась на світ!

О, мово! Ніжна ,колискова!

Прийми мій радісний привіт!

Навік пройшла пора безславна

Цвіти і сяй, моя державна!

 

Мова є найбільшим, найціннішим надбанням як людського суспільства в цілому, так і кожної людини зокрема. За допомогою мови люди спілкуються між собою, виражають свої думки, почуття, зберігають їх і передають нащадкам. Немає і не може бути   мови без суспільства, а суспільства без мови. Мова є характерною ознакою сучасної нації. Коли мова перестає виконувати свою головну функцію-бути засобом спілкування і мислення, вона стає мертвою. не розвивається і не вдосконалюється.

У листопаді 1997р. був виданий указ Президента України «Про День Української писемності та мови» .

Напередодні Дня  української писемності та мови, який щорічно святкують 9 листопада  в бібліотеці Ізмаїльського агротехнічного фахового коледжу зібралися студенти 1 курсу різних спеціальностей, викладачі та  працівники             Централізованої бібліотечної системи для дорослих (філія 3) Хаджиогло І.О., Дженкова Г.Б., Узує М.С. Працівники бібліотеки представили  дуже цікавий матеріал про українську мову. презентації, а також провели вікторину серед студентів. Наші студенти показали добрі знання української мови. 

Понад з тисячі мов є у світі, але для кожного народу, кожної нації. Найближчою і найдорожчою є його рідна мова. Рідною мовою української нації є українська мова. Поняття рідної мови – невіддільне від думки про рідний край, батьківську хату, материнське тепло. Рідна мова є одним із важливих засобів формування патріотичних почуттів, гордості за свій народ; вона є виявом його національної культури.

Українська мова своєю милозвучністю посідає одне з перших місць між європейськими. ЇЇ красу, її співзвучність визнає весь світ.

Українська мова – одна з найбагатших мов світу. Вона мелодійна, ласкава, ніжна.

Мова – це показник культури людини. Недаремно кажуть: «Заговори, щоб я тебе побачив».

Дивуєшся  дорогоцінністю мови нашої:, що не звук, то подарунок, все крупно, зернисто, як самі перли».

 

Тож мову ви вивчайте і шануйте!

Ми українці, поки мова є.

І перед окупантом не плазуйте,

Тримайте  й боріться за своє!

 

 

Класні керівники 1курсів:

Русєва Д.І., Порошенко С.В., Коколова Т.Г.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *