Без енергії в світі немає життя.

Енергетик країну веде в майбуття!

Україна вогнями яскравими сяє,

Енергетиків з днем професійним вітає!

Щороку 22 грудня в день зимового сонцестояння в Україні святкується День енергетика. Свято було встановлено в 1993 році Указом Президента України № 522/93 на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості країни.

“Енергія” – слово, яке ми чуємо буквально на кожному кроці, звичне і буденне. Його вимовляють настільки часто, що ніхто вже і не замислюється, що під ним мається на увазі. У перекладі з грец. слово “енергія” означає діяльність. До речі, про діяльну людину так і кажуть: «енергійний» або у нього «невичерпна енергія».

Професійне свято енергетиків має давні і славні традиції, які добре закріпилися як в чисто професійному середовищі, так і в супутніх галузях, не пов’язаних безпосередньо з підтримкою і розвитком генеруючих потужностей, наприклад, деякі вважають його Днем електромонтажника. Виробництво електроенергії відбувається і на теплових електростанціях (ТЕС), так що свято справедливо можна назвати і Днем теплоенергетика. Це не дивно, адже від злагодженої роботи наших енергетиків залежить не тільки все виробництво і вся промисловість, але і наша економіка в цілому. Зауважимо, що до складу кожного серйозного підприємства або виробництва входять спеціалізовані відділи, які займаються питаннями організації і контролю енергозабезпечення, це в свою чергу дозволяє проводити більш тісну співпрацю безпосередньо з профільними енергетиками, вчасно реагувати на зміну попиту, забезпечувати надійність і цілісність всієї державної енергосистеми. Важливість і необхідність такої тісної співпраці підтверджена часом і практикою.

22 грудня відзначаємо День Енергетика! І ми горді тим, що викладачі, співробітники, студенти  та випускники нашого коледжу  внесли свій внесок в розвиток енергетики України!

Наш навчальний заклад  був створен у 1954 році. А в 1960 було відкрито відділення електрифікації. Воно пережило різні часи: безліч змін, приходили нові викладачі, майстри виробничого навчання, а все нові  наші  випускники  йшли піднімати енергетику, робити її ефективною.

І сьогодні у коледжі працюють досвідчені фахівці, мудрі та небайдужі викладачі. Всі свої знання і досвід вони передають майбутнім енергетикам.

З Ювілеєм та професійним святом вас,шановні викладачи та студенти! Бажаємо вам нових творчих  злетів і здобутків, неймовірної сили струму , життєвої енергії і  безаварійного щастя!

Усім стабільної частоти в електромережах! Нехай мудрість та наснага енергетиків і в подальшому примножує могутність нашої незалежної держави!

Бібліотекар Дмитрієва М.О.