І не буде переводу

Українському народу

Доки з глибин сторіч

Долина козацький клич

З метою виховання громадянськості, патріотизму та почуття любові до   минулого України, прилучення до знань історії українського козацтва та відродження традицій козацтва  напередодні Дня Українського козацтва та Дня Захисника Вітчизни 13 жовтня у приміщенні бібліотеки було проведено урок мужності «Козацької слави вірні сини».

В ньому прийняли участь студенти гр. ІІ – А мех. (кл. керівник Ткачук О.С.) та гр. ІІ – Б мех. (кл. керівник  Недосєкіна Л.Ф.)

Дійство було розпочато дуже зворушливо. На екрані їхали козаки та лунала пісня, яка оспівувала козачину.

Зав. бібліотекою Кінєва М.Г. та бібліотекарка Дмитрієва М.О. розповили про історію виникнення козацтва та Запорізької Січи, яку називали українською Спартою. Було підкреслено, що козацтво протягом півтора століть відігравало визначну політичну роль доблесного захисника волі і прав українського народу.

Ведучі  підкреслили,що назва цього популярного в народі свята говорить сама за себе. Захист своєї Вітчизни від зазіхань з боку тих, хто час від часу намагається загрожувати державним засадам будь-якої країни – свята справа. Вона вимагає від людей сміливості, честі та відваги, дуже часто величезної самопожертви і колосальної самовіддачі.

Впродовж заходу студенти відповідали на запитання бліц – опитування та відгадували загадки, які стосувалися життя, побуту та рис характерів козаків.

Про козацтво як явище в культурі України розповіла зав. студентським клубом Недосєкіна Л.Ф. Вона ознайомила студентів з творчістю козаків того часу, підкреслила, що козацтво було носієм нового художнього смаку і виступало творцем художніх цінностей, серед яких були козацькі думи й пісні, поеми, козацький танок, портрети, ікони, козацькі собори, козацькі літописи.

Доповідь супроводжувалась відео демонстрацією картин, відео кліпу танцю «Гопак».

В заключному слові зав. бібліотекою Кінєва М.Г. розповила історію встановлення Дня захисника Вітчизни, метою якого є вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві.

Шановні викладачі, співробітники та студенти! Приміть наші щирі вітання з Днем захисника Вітчизни! В цей день, коли ми шануємо справжніх чоловіків,патріотів, які захищають інтереси нашої держави, бажаємо Вам міцного здоров’я, добробуту, успіхів та родинного затишку!

В читальному залі бібліотеки оформлена книжкова виставка «Вартові Вітчизни».

Завідуюча бібліотекою Кінєва М.Г.